Życzenia urodzinowe po niemiecku

Życzenia urodzinowe po niemiecku –  Geburtstagswünsche

Zum Geburtstag die besten Wünsche! – Z okazji urodzin najlepsze życzenia!
Życzenia urodzinowe po niemiecku – Niemcy podobnie jak Polacy bardzo hucznie obchodzą urodziny, dlatego tak ważne u nich są życzenia urodzinowe czyli Geburtstagswünsche. Na tej stronie znajdziesz proste życzenia urodzinowe po niemiecku, a także tłumaczenie życzeń z języka niemieckiego na polski.

Życzenia urodzinowe po niemiecku z tłumaczeniem

Zu deinem Geburtstag wünsche ich Dir alles erdenklich Gute, viel Glück, Gesundheit, Zufriedenheit und viele sonnige Tage im Leben. Deine …..

Z okazji Twoich urodzin, życzę Ci naprawdę wszystkiego najlepszego, wiele szczęścia, zdrowia zadowolenia oraz wielu słonecznych dni w swoim życiu. Twój…

Zum Geburtstag recht viel Glück,
geh immer vorwärts, nie zurück,
mit wenig Arbeit recht viel Geld,
und mach große Reisen in die Welt.
Jeden Tag gesund sich fühlen,
und sechs Richtige im Lotto spielen,
ab und zu ein Gläschen Wein,
dann wirst du immer glücklich sein.

Z okazji urodzin naprawdę wiele szczęścia,
Idź zawsze na przód, nigdy się nie cofaj,
Z małej pracy naprawdę wielkich pieniędzy,
i odbywaj wielkie wycieczki dookoła świata.
Każdego dnia bądź zdrów,
i sześć właściwych w lotto,
od czasu do czasu z lamką wina,
wtedy będziesz zawsze szczęśliwsza.

Wer jeden Tag
sich freut und lacht
und jeden Morgen
froh erwacht
und abends trinkt
sein Gläschen leer,
wird 100 Jahre
und noch mehr.

Kto każdego dnia
cieszy się i śmieje
i każdego ranka
zadowolony się budzi
i wieczorami pije
swoją lampkę opróżnia
dożyje 100 lat
i jeszcze więcej.

Liebe (imie)!
Anlässlich Ihres Geburtstages, ich möchte, dass Sie den wärmsten Geburtstagswünsche.
Ich wünsche Ihnen Gesundheit, Glück und alles Gute!
Ich hoffe, dass all Ihre Träume zu erfüllen!
Ich wünsche Ihnen, dass Sie immer eine Menge von wunderbaren Menschen umgeben!
Ihre (imie)

Kochana (imię) !
Z okazji twoich urodzin, chcę złożyć Tobie najserdeczniejsze życzenia urodzinowe.
Życzę Ci zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności!
Oby spełniły się wszystkie Twoje marzenia!
Życzę Ci również, aby zawsze otaczało Cię mnóstwo wspaniałych ludzi!
Twoja (imię)

Zum Geburtstag recht viel Glück,
geh immer vorwärts, nie zurück,
mit wenig Arbeit recht viel Geld,
und mach große Reisen in die Welt.
Jeden Tag gesund sich fühlen,
und sechs Richtige im Lotto spielen,
ab und zu ein Gläschen Wein,
dann wirst du immer glücklich sein.

Urodziny szczęście,
zawsze iść do przodu, nigdy wstecz
mało pracy dość dużo pieniędzy,
i długie podróże w świat.
Każdego dnia, czując się zdrowe,
sześć numerów w prawo i grać na loterii
a czasem kieliszek wina,
wtedy zawsze będziesz szczęśliwy.

Czy probiotyki i prebiotyki są bezpieczne dla zdrowia?

Probiotyki występują w wielu odmianach i wiele osób nawet nie wie, że istnieją. W tym artykule omówimy podstawy probiotyków. Porozmawiamy również o potencjalnych interakcjach między probiotykami a innymi suplementami, znaczeniu doboru i stosowania właściwego probiotyku oraz właściwego sposobu przyjmowania probiotyków. Zajmiemy się potencjalnymi problemami związanymi z przyjmowaniem probiotyków, potrzebą suplementu probiotycznego oraz wszelkimi potencjalnymi skutkami ubocznymi probiotyków. Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś być w stanie zdecydować, czy probiotyki mogą Ci pomóc, czy nie, i jaki rodzaj probiotyku najlepiej odpowiadałby Twoim potrzebom.

Probiotyki narine to w rzeczywistości żywe drobnoustroje promowane zwykle przez promowanie lub gwarantowanie ich stosowania jako pożywienia dla ludzi, zwykle poprzez przywracanie lub wzmacnianie normalnej flory jelitowej. Jednak probiotyki są ogólnie uważane za bezpieczne do spożycia, chociaż mogą wystąpić pewne konflikty bakteryjne-gospodarz i skutki uboczne w przypadku podawania w wyższych dawkach. Główną zaletą probiotyków jest ich rola w zwiększaniu wzrostu dobrych bakterii, które są głównymi organizmami odpowiedzialnymi za utrzymanie zdrowej równowagi w przewodzie pokarmowym. Gdy poziom dobrych bakterii w przewodzie pokarmowym zostanie zakłócony, może wystąpić wiele chorób, takich jak zespół jelita drażliwego, pęcherz drażliwy i inne.

Najprawdopodobniej twoje probiotyki zostały wydane na receptę od twojego lekarza. Probiotyki można przyjmować w różnych szczepach w celu zwalczania różnych chorób i dolegliwości. Jeśli masz infekcję drożdżakową, prawdopodobnie masz jeden lub więcej szczepów Lactobacillus acidophilus. Streptococcus salivarius i Lactobacillus cilii to inny rodzaj szczepów powszechnie występujących w przewodzie pokarmowym.

Przeprowadzono kilka badań mających na celu ocenę wpływu probiotyków na pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna (CD) i zespołem jelita drażliwego (IBS). Z badań tych wynika, że ​​probiotyki mogą pomóc w leczeniu objawów obu chorób. Jednak wyniki tych badań miały zastosowanie tylko do osób z CD i / lub IBS. Badania te nie analizowały jednak możliwości, że probiotyki mogą pomóc w leczeniu pacjentki z infekcją bakteryjną pochwy (VBL), która nie łagodzi objawów.

Korzyści z probiotyków wykraczają poza pomoc w leczeniu chorób, takich jak CD i IBS. Wykazano również, że probiotyki są skuteczne w przypadku kilku innych problemów zdrowotnych, w tym wrzodów żołądka, chorób układu oddechowego, alergicznego nieżytu nosa, chorób skóry i chorób zakaźnych. Te szczepy probiotyków porównano z terapiami antybiotykowymi pod względem ich skuteczności w zmniejszaniu ryzyka rozwoju infekcji. Dlatego można bezpiecznie założyć, że stosowanie probiotyków może być tak samo skuteczne, jak antybiotyki w zapobieganiu infekcjom.

Probiotyki, w przeciwieństwie do antybiotyków, to żywe bakterie pozyskiwane z pożywienia, które spożywamy. Większość probiotyków pochodzi z produktów mlecznych, takich jak mleko i jogurt, chociaż niektóre można znaleźć w żywności, takiej jak ryby, pieczywo i mięso. Te szczepy bakterii żywią się treścią przewodu pokarmowego i okrężnicy, zanim zostaną uwolnione do organizmu. Ponieważ te bakterie są naturalne dla układu pokarmowego, wprowadzenie ich do diety może pomóc w utrzymaniu równowagi pożytecznych bakterii w jelitach, co jest niezbędne w utrzymaniu zdrowia i zapobieganiu chorobom.

Jak w przypadku każdego rodzaju suplementacji, można dyskutować, czy są one pomocne w schorzeniach. Na przykład, chociaż probiotyki są ogólnie uważane za bezpieczne do użytku ogólnego, niektóre schorzenia powodują, że podawanie probiotyków jest niebezpieczne. Na przykład, przyjmowanie probiotyków w celu zastąpienia flory jelitowej zniszczonej przez leczenie antybiotykami z powodu ciężkiego ataku biegunki może być niebezpieczne. W rezultacie ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem schematu suplementacji probiotyków w przypadku jakiegokolwiek stanu. Oprócz konsultacji z lekarzem ważne jest, aby przeczytać ulotkę dołączoną do suplementu probiotyków i zrozumieć, jak je przyjmować. Ponadto większość suplementów probiotycznych zawiera trawę pszeniczną, która jest uznawana za środek przeciwbakteryjny i ogólnie uważana za bezpieczną do stosowania przez większość osób.

W przeciwieństwie do suplementów probiotycznych, prebiotyki są ogólnie uważane za bardziej korzystne jako dodatek do codziennej rutyny suplementacyjnej. Prebiotyk jest zwykle spożywany po posiłku lub w postaci proszku zmieszanego z sokiem lub wodą. Ten rodzaj suplementu jest powszechnie stosowany w celu zastąpienia dobrych organizmów (bakterii), które są niszczone podczas kuracji antybiotykowej u osób z osłabionym układem odpornościowym. Zazwyczaj prebiotyk jest stosowany u osób, które przeszły operację lub osoby, u których zdiagnozowano chorobę Leśniowskiego-Crohna lub nieswoiste zapalenie jelit. Probiotyki i prebiotyki mogą być również stosowane w celu zastąpienia dobrych organizmów zabijanych podczas leczenia chorób, takich jak IBS i IBD.