Samsung Wave S8500

Samsung Wave S8500 to strzał w dziesiątkę. Użytkownicy, którzy chcą mieć ładny i doskonale wyposażony gadżet, powinni umieścić Wave na pierwszym miejscu listy swoich zakupów.

Sprinter.

Samsung Wave S8500 należy uznać za najszybszy smartfon świata. Posiada procesor o prędkości 1 GHz, z układem Samsung S5PC110 w architekturze Corex A8. Podobny chipset znajdziemy np. w Ipponie 3GS, tyle, że tamten jest wolniejszy i oparty na starszym układzie. Interfejs systemu operacyjnego bada został zbudowany na bazie nakładki TouchWiz w wersji 3.0. Użytkownicy dotykowych smartfonów Samsunga odnajdą się w Wave bez problemów. Głównym polem działania jest tutaj układz 10 ruchomych pulpitów z widżetami. Znajdziemy wśród nich te dotyczące funkcji internetowych, łączności, standardowych funkcji telefonów oraz narzędzi biurowych. Każdy może indywidualnie spersonalizować wszystkie pulpity. W górze ekranu jest umieszczony pasek powiadomień systemowych, który możemy przenieść również na dół. Na dole są trzy ikony, pod które możemy przypisać co chcemy i będą nam one towarzyszyć na wszystkich ekranach. W menu aplikacji znajduje się 12 dużych, barwnych ikon, rozmieszczonych na przesuwających się w bok stronach. Menu ustawień systemowych jest dość proste. Bada nie jest skomplikowanym systemem, ale funkcjonalności mu nie można odmówić. Samsung Wave obsługuje wielozadaniowość. Po krótkim naciśnięciu środkowego klawisza pod ekranem aktualnie uruchomiony program ginie w tle. By go przywołać, trzeba ponownie przytrzymać ten sam przycisk. Ukaże się nam wtedy ekran z wszystkimi aktualnie działającymi aplikacjami, które możemy zamknąć lub wączyć.

Programy.

Internet obsługujemy przeglądarką Dolphin Browser 2.0. Aplikacja bazuje na silniku Webkit, znanym z szybkości i jakości działania. Problem radzi sobie bez problemów z dużymi portalami, zdjęciami i odnośnikami oraz wyświetla animacje flash. E-mail możemy z łatwością skonfigurować z wszystkimi znanymi kontami. Social Hub to z kolei integrator kont e-mail i serwisów społęcznościowych. Wszystkie serwisy są wkomponowane w system i nie ma potrzeby instalowania osobnych aplikacji. Do kontaktów możemy przypisywać także dane z Facebooka lub Twittera. Co więcej, gdy ktoś zamieści nowy wpis, to możemy się dowiedzieć o tym bez wchodzenia do każdej z aplikacji oddzielnie. Palringo jest multikomunikatorem, którego działanie niczym nie odbiega od popularnych standardów. Są także aplikacje organizacyjne, jak kalendarz, zadania, notatka, moje pliki, mini dziennik, których nie trzeba opisywać. Nawigacja GPS działa z popularnymi aplikacjami. Oprócz tego znajdziemy wiele gier, jak np. Asphalt 5. Bez problemu smartfon nadaje się do pracy z aplikacjami biurowymi w formacie plików Office’a i PDF. Wszystkie te funkcje są podtrzymywane przez akumulator litowo-jonowy o pojemności 1500 mAh, co daje nam 2 dni intensywnej pracy. Wynik zadowalający i godny pochwały. Jeśli nie będziemy katować telefonu, to wytrzyma on nawet 4 dni. Jednak ciężko jest nie korzystać z tego urządzenia na bieżąco.