Elektroniczny trener

W dobie urządzeń elektronicznych, które ułatwiają nam życie bardzo ważne jest, aby dbać o własne zdrowie. Może ono cierpieć przez brak aktywności fizycznej. Paradoksalnie to, co ma nam służyć niekiedy powoduje większe szkody, niż pożytek. Dlatego jeśli nie odwiedzamy znajomych, tylko dzwonimy i piszemy do nich z telefonu, to nie zapominajmy, aby każdego dnia poruszać się trochę w parku, czy na sali gimnastycznej. Smartfon może uczynić pokutę i być naszym kieszonkowym trenerem, pomagającym nam utrzymać dobrą kondycję. Brzmi to śmiesznie? Proszę czytać dalej.

W telefonie komórkowym znajdzie się coś dla osób, prowadzących zdrowy tryb życia. Aplikacja Pedometer „zlicza” wykonywane codziennie kroki i oblicza, ile kalorii udało nam się w ten sposób spalić. Są tutaj też kalkulatory obliczające wskaźnik BMI, a nawet… kalendarzyk dla pań. Można też obliczyć ile ćwiczeń wykonaliśmy w ciągu dnia i sprawdzić nasze rezultaty. Z kolei gdy zaznaczymy zjedzone produkty spożywcze, to możemy sprawdzić ile przyjęliśmy kalorii. Wykorzystując wszystkie dane, program może sprawdzić jak zmieniała się nasza waga w ciągu ostatnich miesięcy, a przygotowane raporty prześle do komputera. GoFitness to propozycja dla amatorów różnego rodzaju ćwiczeń fizycznych – w jego bibliotece zamieszczono instrukcje ich wykonywania oraz ponad 30 pozycji jogi. Warto mieć przy sobie kieszonkowego trenera, który w pewnym stopniu będzie nas motywował do działania i pomagał w trakcie ćwiczeń i mierzył rezultaty. Endomondo lub Buddy Runner zainteresują osoby uprawiające jogging lub jeżdżące na rowerze. Aplikacje te wykorzystują wbudowany GPS telefonu, mierzą przebyty przez nas dystans, obliczają liczbę zgubionych kilogramów, a także tworzą statystyki naszych osiągnięć.

Po wykonanych ćwiczeniach zwykle mamy ochotę co nieco wrzucić na ruszt. Tutaj także pomocna może okazać się komórka. Na telefonie możemy posiadać informacje o przepisach na zdrowe dania. Bazę dań można przeszukiwać według składnika lub rodzaju potrawy (wegetariańskie, niskokaloryczne). Oprócz samych przepisów zamieszczono także w programie ciekawostki na temat składników, które możemy wykorzystać podczas przygotowywania dania. Właściciele Androidów ucieszą się na wieść o Epicuriousie. Jest to portal kulinarny, udostępniający nam ponad 28 tysięcy przepisów z zdjęciami. W wyszukiwarce jako kryterium możemy uwzględnić rodzaj okazji, na jaką chcemy ją podać. Interesującą aplikacją jest także Cooking Capsules Tester. Prócz instrukcji przygotowania potrawy w programie zamieszczono filmiki pokazujące sposób ich wykonywania oraz funkcję umożliwiającą nam stworzenie listy potrzebnych do tego produktów. Obok aplikacji do gotowania są też takie, które podpowiedzą, jak zrobić kolorowe drinki i koktajle lub dobrać odpowiednie wino do potraw.

Trening, posiłek i w końcu sen. Jeśli dzień był pełny wrażeń i mamy problemy z zaśnięciem, to możemy włączyć Virtual Sheeps , a my zajmiemy się liczeniem owieczek skaczących przez płot na ekranie naszego telefonu. Jedna owca, druga owca, trzecia owca… czwarta…