Jabra Arrow

Jabra zdobywa coraz większe uznanie klientów, gdyż jej słuchawki są stosunkowo tanie i dobrze wykonane. Nie inaczej jest w wypadku Arrow’a. Urządzenie prezentuje się niezwykle ciekawie i ma mnóstwo funkcji.

Jabra Arrow jest sprzedawana w eleganckim opakowaniu, które podzielono na dwie części. W pierwszej znajduje się słuchawka, a w drugim akcesoria: ładowarka USB, ładowarka samochodowa wraz z przejściówką microUSB/USB, dwa różnej wielkości zaczepy na ucho, cztery wkładki douszne oraz pasek do noszenia. Słuchawka została wykonana z dobrej jakości plastikowych elementów. Czarny lakier, ze srebrnymi wstawkami dodaje tylko klasy urządzeniu. Arrow prezentuje się niezwykle szykownie i do jakości jej wykonania nie można mieć praktycznie żadnych zastrzeżeń. Jabrę można sparować z ośmioma urządzeniami, ale jednocześnie można używać tylko dwóch. Nie występują większe problemy z połączeniem jabry z telefonami komórkowymi. Stan urządzenia przedstawia dioda LED, która mieści się między dwoma przyciskami funkcyjnymi. Gdy świeci się, to znak, że słuchawka jest włączona i sjest gotów do pracy. Gdy raz ją sparujemy z telefonem, to przy następnym uaktywnieniu słuchawki, połączenie odbywa się automatycznie. Arrow leży na uchu i wcale go nie przeciąża. Słuchawki można używać z zaczepem, jeśli jednak zrezygnujemy z zaczepu, należy użyć wkładek dousznych wraz z pałąkiem. Wówczas urządzenie będzie się trzymało o wiele pewniej.

Jakość dźwięku

Jakość dźwięku jest zadowalająca i przy intensywnym hałasie nie ma problemu z prawidłowym prowadzeniem rozmowy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej funkcji automatycznej redukcji szumów oraz dzięki wbudowanej autoregulacji głośności. Jabra Arrow ma zasięg do 10 m i na tym dystansie nie ma możliwości, aby urządzenie zerwało nam połączenie z rozmówcą. Produkt posiada również wielokierunkowy mikrofon elektretowy 4 mm oraz głośnik dynamiczny 11 milimetrów. Bardzo ciekawymi funkcjami są wybieranie głosowe oraz połączenie z ostatnim numerem. Interesującym gadżetem jest uchwyt do przenoszenia, dzięki któremu możemy podłączyć słuchawkę do telefonu i mieć ją pod ręką cały czas. Ładowarka samochodowa może łączyć się z regulowaną przejściówką USB, co sprawia, że słuchawkę można do niej łatwo montować i ją wymontowywać. Jest to bardzo przydatny dodatek. Producent zastosował w Jabra Arrow akumulator, który według firmy pozwala użytkować urządzenie przez osiem dni w trybie czuwania, a 4,5 godziny w czasie rozmawiania. W praktyce wynik jest nieco gorszy. Średnio jabra wytrzymywała ok. 5-6 dni. Wynik nie jest najgorszy, a warto jeszcze dodać, że maksymalny czas ładowania wynosi tylko dwie godziny. Jabrę Arrow można z pewnością polecić każdej osobie poszukującej słuchawki bezprzewodowej za przystępną cenę, ale z dużymi możliwościami sprzętowymi. Urządzenie nie wykazuje większych wad, które dyskwalifikowałyby produkt. Jego cena mieści się w przedziale od 130 do 200 złotych i można bez problemów dostać tą słuchawkę w każdym większym sklepie z telefonami komórkowymi i dodatkami.